2 Eylül 2010 Perşembe

Kutluay bugün 2 yaşında artıkTam iki yıl oldu, dolu dolu iki yıl. Her günü seninle geçen, paylaştıklarımız, mutluluğumuz, sıkıntımız, ilklerimiz ile hep birlikte kısacık ama yaşanılanları ile kocaman bir iki yıl.

Tam iki yıl önce, artık 38. haftasında olan bebeğimin doğumu için gün belirlemek üzere Cuma gününe randevulaştık doktorumuzla. Ama salı sabahı 10 sularında sessizce geleceğini bize haber verdi. Bu kadar zaman içimde alışmıştım ona, sabah kıpırtıları ile uyanacağımı düşünürken….. Mutlu, korku ve heyecan ile yine bir doktor kontrolüne gider gibi hastanemize gittik. Doktorum arkadan geldi ve 12.30 sularında Kutluay artık hayatımızdaydı. Babası korkmuş, çekinmiş ilk önce hemşireden Kutluay’ı kucağına almayı.
Sen geldin…hayatımızın gülen yüzü oldun. Öyle anlamlı ama bir o kadar da zor ki ifadesi Anne olmanın. Olmadan anlamıyor insan. Kelimeler kifayetsiz kalıyor duyulan sevginin ifadesinde. Onlar için çarpıyor yüreği, gözünde göreceği bir gülücük için dünyaları almak istiyor insan. Seni o kadar çok seviyorum ki bebeğim, gözünden bir damla yaş aksa içime akıyor, öyle acıtıyor ki…Varlığın bana can verdi, bir canım gitti ama bir canım geldi, senle parçalarımı toparlıyorum.

Sen gözbebeğimizsin, cennet kokulum, iyi ki beni annen seçtin, iyi ki hayatımıza girdin, huzurun, mutluluğun daim olsun, sağlıkla nice yıllar diliyorum.

6 yorum:

 1. Daha nice yıllara hep beraber..

  YanıtlaSil
 2. Yüzünden gülücükler eksilmesin minik adam:)

  YanıtlaSil
 3. Nice mutlu yıllara..Doğumgünün kutlu olsun kutluaycım:)

  YanıtlaSil
 4. Çok çabuk geçiyor zaman, inşallah böyle hep birlikte olmak dileğiyle, teşekkür ediyorum kıslar.

  YanıtlaSil
 5. 2 yaşın kutlu olsun Kutluay..nice yaşlara ailenle sağlıkla yüzünde gülücüklerle..
  çok öpüyoruz sizi
  demet & denizkızı

  YanıtlaSil
 6. Demetciğim,
  teşekkür ediyoruz.Deniz kızımızı çok öpüyoruz. Arada Deniz'in resmini elimize alıyor birsürü şey söylüyoruz:)am arada anlaşılanlar "abba" oluyor.
  Özledik sizi, sevgiler.

  YanıtlaSil